Ta kontakt med Containerpoolen

Ta kontakt med oss på Containerpoolen oavsett om du är i behov av att köpa en färdig container, hyra en, eller om du önskar en skräddarsydd.

Kontaktuppgifter till Containerpoolens depåer

Oavsett var i landet du befinner dig finns vi nära till hands. Vi har personal på fyra depåer i landet som hjälper er på plats, välkommen till depån närmst dig och välj ut just din container.

Ta kontakt med någon av våra depåer på Containerpoolen för att låta oss hjälpa dig. Om du har frågor kanske de finns besvarade bland våra vanliga frågor.

}

Öppettider Nyvång

Mån-Fre
07:00 – 16:00 Truckning
07:00 – 16:30 Kontor/försäljning

}

Öppettider Malmö (Oxie)

Mån-Fre
07:00 – 16:00

}

Öppettider Jönköping

Mån-Fre
07:00 – 16:00

}

Öppettider Nykvarn

Mån-Fre
07:00 – 16:00

Ta kontakt med Containerpoolen i Nyvång

Containerpoolen i Nyvång (huvudkontor)

Adress

Månstorpsvägen 100 A
265 50 Nyvång

Telefon

042-37 74 70

Alla kontaktuppgifter till Nyvång

Här hittar du alla kontaktuppgifter till Containerpoolen i Nyvång (huvudkontoret).

Månstorpsvägen 100 A
265 50 Nyvång

Huvudkontor tel: 042-37 74 70
Jourtel: 042-37 74 88

Philip Sjöland
Försäljning & inköp
Tel: 042-37 74 75
philip@containerpoolen.se

Fredrik Derwik
Uthyrning
Tel: 070-329 85 20
fredrik@containerpoolen.se

Julia Sjöland
Uthyrning & reception
Tel: 042-37 74 78
julia@containerpoolen.se

Tony Winkvist
Verkstad
Tel: 070-329 85 81
tony@containerpoolen.se

Dick Sjöland
VD & depåansvarig
Tel: 042-37 74 72

Öppettider Nyvång:
Mån-Fre
07:00 – 16:00 Truckning
07:00 – 16:30 Kontor/försäljning

Ta kontakt med Containerpoolen i Malmö-Oxie

Containerpoolen i Malmö (Oxie)

Adress

Företagsvägen 6
238 37 Oxie

Telefon

040-23 88 50

Alla kontaktuppgifter till Malmö

Här hittar du alla kontaktuppgifter till Containerpoolen i Malmö (Oxie).

Företagsvägen 6
238 37 Oxie
Tel: 040-23 88 50
Jourtel: 042-37 74 88

Magnus Seheden
Försäljning & uthyrning
Tel: 070-329 88 65
Magnus@containerpoolen.se

Johan Melin
Försäljning & uthyrning
Tel: 070-329 85 88
Melin@containerpoolen.se

Dick Sjöland
VD & depåansvarig
Tel: 042-37 74 72

Öppettider Oxie:
Mån-Fre 07:00 – 16:00

Ta kontakt med Containerpoolen i Jönköping

Containerpoolen i Jönköping

Adress

Mogölsvägen 7
555 93 Jönköping

Telefon

036-16 24 00
Alla kontaktuppgifter till Jönköping

Här hittar du alla kontaktuppgifter till Containerpoolen i Jönköping.

Mogölsvägen 7
555 93 Jönköping
Tel: 036-16 24 00
Jourtel: 042-37 74 88

Johan Fogelgren
Försäljning & uthyrning
Tel: 070-329 18 14
Johan@containerpoolen.se

Stefan Hellström
Försäljning & uthyrning
Tel: 072-600 63 85
stefan@containerpoolen.se

Dick Sjöland
VD & depåansvarig
Tel: 042-37 74 72

Öppettider Jönköping:
Mån-Fre 07:00 – 16:00

Ta kontakt med Containerpoolen i Nykvarn

Containerpoolen i Nykvarn

Adress

Norra Gärdet 10
155 35 Nykvarn

Telefon

08-611 00 25
Alla kontaktuppgifter till Nykvarn

Här hittar du alla kontaktuppgifter till Containerpoolen i Nykvarn.

Norra Gärdet 10
155 35 Nykvarn
Tel: 08-611 00 25
Jourtel: 042-37 74 88

Cilla Nielsen
Depåansvarig, försäljning & uthyrning
Tel: 070-329 14 33
Cilla@containerpoolen.se

William Kahru
Depå & verkstad
Tel: 070-329 19 89

Öppettider Nykvarn:
Mån-Fre 07:00 – 16:00